GÖRSEL ALGI DİKKAT VE BELLEK ALIŞTIRMALARI (RHB1402)

0,00
İndirim Oranı : %35 İndirim
Fiyat : ₺100,00
İndirimli : ₺65,00
{{'UrunDetay_TahminiTeslimSuresi' | translate}} : {{UrunDetayModel.product.tahminiTeslimSuresi}} {{'Global_Gun' | translate}}
* ₺10,83 'den başlayan taksitlerle
Telefonla Sipariş

ADET

Artır Azalt
Tavsiye Et

GÖRSEL ALGI DİKKAT VE BELLEK ALIŞTIRMALARI

 


 

 

Görsel-İşitsel Algı-Dikkat-Bellek Alıştırmaları, üç kitaptan oluşmaktadır.

 

Bu set, çocukların okuma-yazma ve problem çözme becerilerinin gelişiminde etkili olan dikkat, görsel algılama, görsel ve işitsel hafıza gibi zihinsel işlemlerin ve duyu-motor becerilerin desteklenmesini sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.

 

 

Set İçinde:

 

 

El-Göz eş güdümü

 

Parça-Bütün ilişkisi

 

Duyu-Motor hız

 

Kopya etme

 

Şekil-Zemin ayrımı gibi alt süreçleri destekleyen çalışmalar yer almaktadır.

 

 

1.Kitap: El ile yönergeye uygun hareketler yapabilme; kalem kullanabilme; el-göz eşgüdümü; akıl yürütme; problem çözme; görsel-işitsel algı; görsel-işitsel bellek becerilerini geliştirmeye yönelik basitten karmaşığa sıralı; eğlenceli çizimler; oyunlar; alıştırmalar, dolambaçlar(labirentler) içermektedir.

 

 

2.Kitap: Görsel uyaranları tanıma, ayırt etme ve önceki deneyimlerle ilişkili olarak yorumlama yeteneği olan görsel algıya yöneliktir. Fotoğraflarla başlayan algılama alıştırmaları, çizimlerle daha eğlenceli ve karmaşık bir hal almaktadır.

 

 

3.Kitap: El-göz eş güdümü; parça-bütün ilişkisi; duyu-motor hız; kopya etme; şekil-zemin ayrımı; uzayda kurallı yönelme kazanımlarına yönelik alıştırmalar yer almaktadır.

 

 

Görsel Algılama yetenekleri ile bireyler, okumayı, yazmayı, matematik becerileri ve okuldaki başarıları için gerekli olan tüm diğer becerileri daha kolay öğrenmektedirler.

Görsel İşitsel Algı Dikkat ve Bellek Alıştırmaları Seti anasınıfı 5 yaş ve üstü gelişim düzeyi bireylerin yanı sıra, çeşitli nedenlerle algılama, bellek, hatırlama, öğrenme, çizme ve yazmada zorluk yaşayan özel öğrenme güçlüğü olan, disleksili bireylerin eğitimi için de uygundur.