İLK AKILLI DÜĞMELER 3-6 YAŞ (RHB1107)

İndirim Oranı : %59 İndirim
Fiyat : ₺485,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺200,00(KDV Dahil)
₺33,33 'den başlayan taksitlerle

İLK AKILLI DÜĞMELER (3-6 YAŞ BAŞLANGIÇ SETİ)

   

  

6 DÜĞMELİDİR !

3-6 Yaş arası çocuklar için geliştirilmiş olan İlk Akıllı Düğmeler - Başlangıç Logico Primo Eğitim Seti, yuvada, okul öncesi eğitimde ve başlangıç sınıflarında kullanılmaktadır. Okulda, yuvada görev yapan nitelikli eğitim bilimcilerin işbirliğinde geliştirilen ürünlerin konusu, içeriği ve görsel yapısı çocukları oynamaya, anlatmaya, düşünmeye yönlendirir. Konular çocuğun deneyim dünyasından seçilmiştir. Çocuklar, her kartın resimli dünyasında kendileriyle özdeşleştirecekleri konular ve şekiller keşfederler. Bugüne kadar ülkemizde 20 binden fazla çocuğun üzerinde yapılan bire bir çalışmada gözlenen başarı ve farklılık onun okul bazında da uygulamaya konulmasında büyük etken olmuştur.
Avrupa Birliği ülkelerinin yuva, okul öncesi, başlangıç ve ilköğretim sınıflarında kullanılan Akıllı Düğmeler Eğitim Setleri bugün başta Almanya, Fransa ve İngiltere olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinde ve dünyada; toplam 22 ülkede temel eğitim seti olarak; ilköğretim okullarında, öncesi ve sonrasında dört ayrı kategori ve dört ayrı yaş gruplaması içinde kullanılmaktadır. Marsık Yayıncılık lisansıyla ülkemizde de eğitim alanında hızla yerini alan Akıllı Düğmeler Setleri, çocuklarımızı çağdaş eğitime taşıyan ilk basamak ve eğitim dünyasının tartışmasız, benzersiz yöntemi ve tek setidir.
3-6 yaş
Akıllı Düğmeler LOGICO PRIMO Eğitim Setleri, çocukların bir takım temel gereksinimlerini mantıksal bir yapı içinde öğreten oyunsal eğitim setleridir. İlk Akıllı Düğmeler Eğitim seti ise; öteki setlerden farklı olarak çocukların dil yetilerini etkin biçimde geliştirmeye yoğunlaşır.
Setin tüm malzemelerinde, konuların odağında hep çocuk öğesi yer alır. Bu konular çocukların anaokulundaki günlük yaşamıyla birleştirebileceğiniz birçok bağlantı noktası içerir.
 

İLK AKILLI DÜĞMELER EĞİTİM SETİ ARAÇLARI

Plastik Şablon
- 1 Yoğunlaşma Kitabı
- 3 Konu Kitabı
- 3 Konu kitabıyla paralel çalışmalar yürütebileceğiniz 3 Konu Afişi (poster)
- Yine hem konu kitaplarıyla hem de konu afişleriyle çalışabileceğiniz Sözlük Kartları
1.Aşama;
Logico Primo plastik şablonu ile kullanılabilir 4 kitap
· Kitapların konu başlıkları şöyledir.
1.NELER YAPIYORUM?
2.BEN NEREDEYİM? BEN NASILIM? 
3.OKULA GİDİYORUM
4.YOĞUMLAŞMA OYUNLARI
Günlük yaşamda edinilen deneyimlere yönelik bu konular her çocuk için çok önemli rol oynar. Bu konular çocukları doğrudan ilgilendirdiği için, rahatlıkla konulara katılabilir ve kendileriyle ilişkilendirebilirler. 
NELER YAPIYORUM?
Bu kitapta, çocuğun günlük yaşamında yönünü bulabilmesi, temel gereksinimleri, benzetmeleri, eşleştirmeler hakkında ilişki kurabilmesi için öğrenmek zorunda olduğu ana kavramlar işleniyor. 
BEN NEREDEYİM? BEN NASILIM?
Nerdeyim? Ben nasılım? Konu kitabı çocukların yaşadıkları deneyimler arasında çok önemli bir alan odaklanır. Burada, günlük yaşamda kullanılan sözcük dağarcığının yanı sıra konuya özel kavramlar öğrenilir. Doktor, hastane, hemşire, hastalık, aşı vs. gibi. 
OKULA GİDİYORUM
Okula Gidiyorum konusu ise, çocukların anaokulundan ilköğretim okuluna geçişini planlayabileceğiniz daha gelişkin bir sözcük dağarcığını içerir. Bu konuyla çocuğunuz ilköğretim okuluna geçişin il adımlarını atmış olacaktır. 
YOĞUNLAŞMA OYUNLARI
Bu kitap ise özel bir alan girmeden, benzetmeler, eşleştirmeler hakkında ilişki kurma gibi pekiştirme alıştırmalarından oluşuyor. Bu 4 kitap Plastik Logico Akıllı Düğmeler şablonu ile kullanılabilir. Çocuklar şablondaki akıllı düğmeler yardımıyla kendi yanıtlarını kendileri kontrol edebilecek bir bilince sahip olmayı öğrenirler.
2.Aşama;
Setin ikinci aşamasını üç ana konuya yönelen posterler oluşturur. Her poster ilgili konuyla görsel bir bütün oluşturduğu için konulara giriş aracılığı niteliğindedir. Poster’in boyutları çocukların tek başlarına çalışabilecekleri gibi birkaç çocuğun da birlikte çalışmasına olanak tanır. Bu sayede grup içinde konuşmayı teşvik edecek bir ortam elde edebilirsiniz. Çocuklar bakar ve haklarında konuşmaya başlarlar. Nesneleri tanıyıp adlandırırlar. Anlatı posterleriyle keşif gezintisi yapabileceğiniz hedef odaklı araştırmalar planlayabilirsiniz. Ayrıca afişten yola çıkarak çocuklara küçük öyküler de uydurabilirsiniz. Böylece çocuklar kendi başlarından geçen olayları örneğin kendi yaş günlerini, son geçirdikleri hastalığı veya kendilerinin ya da kardeşlerinin okul anılarını anlatmak için bu posterleri bir fırsat olarak değerlendirirler. Burada eğitmenin hayal gücünü ve çalışmalarını biçimlendirme özgürlüğünün sınırı yoktur.
3.Aşama;
Resim kartları, sözcük dağarcığı üzerinde çalışmak, öğrenilen konuyu tekrarlamak veya derinleştirmek için uygundur. Kartlarda, benzer biçimde anlatı afişinde de görülebilecek nesneler, kişiler veya eylemler resmedilmiştir. Ancak bazı resimler öykü afişindeki resimlerin ötesine geçer. Bu eğitmenin konuyu çocuklara özel bir yapıya oturtabilmesine ve çocukların kendi başlarından geçen olaylarla ilişki kurmalarına yardımcı olur. Resim kartlarıyla birebir çalışmalarda ve küçük gruplarda hedeflediğiniz belirli kavramları öğretebilir, tekrarlayabilir veya alıştırmalar yapabilirsiniz.
4.Aşama;
Sözcük kartlarıyla küçük öyküler türetmek, böylelikle bir eylemler dizisi, dilbilgisi ve söz dizimi üzerinde çalışmak mümkün olur. Çocuklar günlük yaptıkları işlere ait görsel karşılıkları bularak kartlar sayesinde konuşmalarını ve sözcük sağarcıklarını genişletirler.
5.Aşama;
3 konuya ait sözcük kartlarının içinde sol üst köşeleri yıldız işaretli anlatı kartları bulunur. Bu kartlar çocukların bir olayı belirli bir sırayı takip ederek anlatabilmelerini sağlar. Ayrıca çocukların kendi yaşadıkları olaylarla bütünleşerek öykü kurma ve anlatabilme yetilerini geliştirir. Bütün bu aşamalarda, çocuklara İlk Akıllı Düğmeler Eğitim Seti’nin en önemli malzemesi El Kuklası Finki eşlik eder. Bakımı kolay olay çocuk dostu finki, çocukların konuşma fırsatlarını artırır. El kuklası aynı zamanda çocukların en iyi arkadaşı, özdeşleşilen figüre ve özellikle çekingen çocuklarda en uygun sohbet arkadaşıdır.
Öteki malzemeleri detaylı olarak incelersek;
Neler Yapıyorum? konu kitabında olduğu gibi bu poster çocukların günlük yaşamlarında edinilen deneyimleri konu alıyor. Bu deneyimleri; Sabah uyanmak elini yüzünü yıkamak, yemek yemek, okula gitmek, bisiklete binmek, oyun oynamak, resim yapmak, doğum günü kutlamak vs olarak örneklendirebiliriz.
Görüldüğü gibi konular doğrudan çocukların ilgilendiren konular.
Ben Neredeyim? Ben Nasılım? Anlam afişi, bir hastanedeki çocuk odasını konu almaktadır.
Okula Gidiyorum anlatı afişi ise, çocukların okuldaki bir gününü konu alır.
Neler Yapıyorum? Konusuna ait sözlük kartları incelendiğinde bu alanlarda yapılan eylemler ve kullanılan nesneler ya da sözcüklerle karşılarız.
Neler Yapıyorum? Sözlük kartları 53 adet isim kartı, 20 adet eylem kartı, 8 adet konu kartından oluşur.
53 adet isim kartı çocukların yaptıkları eylemlerde kullandıkları nesneleri gösterir. Bu nesnelerin bir kısmı kullanılan afişte birebir kullanılmıştır. Böylece çocuklar kendi yaşamlarında olan kullandıkları nesneleri adlandırarak onlarla kendi ilişkilerini anlatabilecek düzeye gelirler.
Eylem kartları, çocukların çok iyi bildikleri eylemleri anlatan kartlardır.
Bu dönemde çocuklar renkleri hemen öğrenirler. 
Sol üstü yeşil yıldızlı sekiz konu kartı ise: bir doğum günü kutlamasını anlatmaktadır. Çocuklar bu kartları kullanarak bir doğum günü öyküsü uydurabilecekleri gibi kendi doğum günlerini de anlatabilme fırsatı bulabilir ve kendileriyle doğrudan ilişki kurmayı öğrenirler.
Ben Neredeyim? Ben Nasılım? Anlatı afişi, bir hastanedeki çocuk odasını konu almaktadır.
Sözlük Kartlarının ikinci bölümü Ben Neredeyim? Ben Nasılım?’ dır. Burada çocuklar hastane, hastalık, sağlık konularıyla ilgili konuya özel olarak bilgilendirilirler.
Bu bölümdeki kartlar 60 adet isim kartı, 14 adet eylem kartı ve 7 adet sol üst köyesi yeşil yıldızlı konu kartından oluşur.
Öteki sözlük kartlarında olduğu gibi bu alan özel sözcükleri öğretir ve bilinen sözcükleri tekrarlama olanağı sağlar.
7 adet yeşil yıldızlı kartın oluşturduğu öykü bu bölümde kol kırılmasıdır. 
Sözlük Kartlarının üçüncü bölümü ise Okula Gidiyorum’ dur. Bu bölüm ise 29 adet isim kartı, ve 10 adet konu kartından oluşur. Bu yeşil yıldızlı kartların 4’ü okulun ilk gününe ait bir öyküyü oluştururken diğer 6 turuncu yıldızlı kart ise okula giderken karşılaşılan durumları konu eder. 
Görüldüğü gibi tüm sözlük kartlar günlük yaşamda edinilen deneyimlere yöneliktir. Bu alanlar, her çocuk için çok önemli rol oynar çünkü bu konular çocukları doğrudan ilgilendirir. Böylece bu konuları çocukların anaokulundaki yaşantıyla birleştireceğiniz birçok bağlantı noktası içerir. Çocuklarınız dil yetilerini geliştirmek için siz de sete kendi hazırladığınız malzemeleri katabilirsiniz.
Size ilk akıllı düğmeler eğitim setinin malzemeleriyle keyifli ve başarılı çalışmalar diliyoruz.