KAVRAM SETİ FULL PENGUMİNİ (RHB1146)

İndirim Oranı : %36 İndirim
Fiyat : ₺610,00
İndirimli : ₺390,00
₺65,00 'den başlayan taksitlerle

KAVRAM SETİ FULL PENGUMİNİ

 

 

İÇERİSİNDEKİLER

 

 

1.PENGUMİNİ ZIT KAVRAMLAR SETİ

 

Bireylerin, zıt kavramları tanıma, ayırt etme kazanımiarına yönelik, özgün resimlerden oluşan, 84 Parçalık, her düzeye uygun, bir özel eğitim materyalidir. Eski-yeni, Boş-dolu, Açık-kapalı, Gece-gündüz, Temiz- kirli, Şişman-zayıf gibi zıt kavramlar basitten karmaşığa kavram öğretim aşamasına uygun olarak hazırlanmıştır.Özel gereksin im li bireylerin görsel algılama özellikleri göz önüne alınarak resimler özel olarak çizilmiştir. Zıt Kavramlar Seti, içindeki materyal zenginliği sayesinde engelli bireylerle, çok fazla sayıda pekiştirme çalışmaları yapılmasına olanak sağlar.

 


 

 

2.PENGUMİNİ RENK KAVRAMI SETİ

 

Gerçek nesne ve/ veya maketi ile resimli kartlar bulunan 98 Parçalık bir özel eğitim materyalidir. Kavram öğretiminde doğrudan öğretim (açık anlatım) yöntemi kullanılır. Kutu içinde, Kullanım Kılavuzu ve Değerlendirme Formu bulunmaktadır.Özel eğitim gereksinimi olan bireylerin nesneleri renklerine göre gruplama; aynı renkte olanları eşleme; ana renkleri (Kırmızı-sarı-mavi) tanıma ve ayırt etme çalışmaları yapılır. Renk kavramını basitten karmaşığa doğru öğretim aşaması izleyerek kazandırır.
Renk Kavram Seti, içindeki materyal zenginliği sayesinde zihinsel engelli bireylerle, çok fazla sayıda pekiştirme çalışmaları yapılmasına olanak sağlar.


 

 

3.PENGUMİNİ TEMEL EŞLEME SETİ

 

Uygulamalı davranış analizi ilkeleri ve Lovaas yöntemine göre hazırlanan Pengumini - Temel Eşleme Seti çift sayıda, çeşitli nesneler (Top, elma, portakal, şeftali, tarak, bilezik, patlıcan, at, agaç, çit) ve resimli kartlardan oluşan, 32 parçalık bir settir.Özel eğitim gereksinimi olan bireylere nesne tanıma; nesne - nesne eşleme; nesne - resim eşleme; resim - resim eşleme çalışmaları yapılması için aşamalı biçimde kullanımı planlanmış ve hazırlanmış, her düzeye uygun, bır özel eğitim materyalidir. Lovaas yöntemi ile bireyin eğitiminde ödül (pekiştireç) sistemi uygulanır. Böylece, otizmii ve zihinsel engelli olan bireylerde istenmeyen davranışlar, olumlu kazanımlara dönüştürülür.Özellikle otizmi olan ile zihinsel engelli bireylere yönelik çalışma setidir. Temel Eşleme Seti, içindeki materyal zenginliği sayesinde zihinsel engelli bireylerle, çok fazla sayıda pekiştirme çalışmaları yapılmasına olanak sağlar.

 


 

 

4.PENGUMİNİ KALINLIK KAVRAMI SETİ

 

Çeşitli somut nesne ve resimli kartlardan oluşan, 48 Parçalık bir özel eğitim setidir. Setin içinde Kullanım Kılavuzu ile Değerlendirme Formu bulunmaktadır. Doğrudan Öğretim (açık anlatım) yöntemin göre kavram öğretimi yapılmasına uygundur. Bireylerin, kalın-ince olanları ayırt etmesi, gruplaması kazanımlarına yönelik, her düzeye uygun bir materyaldir.En kalından en inceye sıralama kartları ile kalın-ince kavramını uygulama analiz düzeyinde kazandırılmaktadır. Kalınlık Kavram Seti, içindeki materyal zenginliği sayesinde engelli bireylerle, çok fazla sayıda pekiştirme çalışmaları yapılmasına olanak sağlar.


 

 

5.PENGUMİNİ KONUM ALGISI SETİ

 

Birey ve nesnelerin birbirleriyle olan konumsal ilişkilerini anlatan 64 Parçalık, her düzeye uygun, bir özel eğitim materyalidir. İçinde-dışında, Altın da-üstün de, aşağıda-yukarıda gibi konum kavramlarını basitten karmaşığa doğru öğretim sırası izler. Materyaller, Doğrudan Öğretim (açık anlatım) yöntemi temel alınarak hazırlanmıştır.
Özel gereksinimli bireylerin görsel algılama özellikleri göz önüne alınarak resimler özel olarak çizilmiştir. Konum Algısı Seti, içindeki materyal zenginliği sayesinde zihinsel engelli bireylerle, çok fazla sayıda pekiştirme çalışmaları yapılmasına olanak sağlar.


 

 

6.PENGUMİNİ AZ-ÇOK KAVRAMI SETİ

 

Çeşitli somut nesne ve resimli kartlardan oluşan, 30 Parçalık bir özel eğitim setidir. Setin içinde Kullanım Kılavuzu ile Değerlendirme Formu bulunmaktadır. Doğrudan Öğretim (açık anlatım) yöntemine göre kavram öğretimi yapılmasına uygundur.Bireylerin, az-çok olanları ayırt etmesi, gruplaması kazanımlarına yönelik, her düzeye uygun bir materyaldir. En çoktan en aza sıralama kartları ile az çok kavramını uygulama analiz düzeyinde kazandırmaktadır.
Az-çok Kavram Seti, içindeki materyal zenginliği sayesinde zihinsel engelli bireylerle, çok fazla sayıda pekiştirme çalışmaları yapılmasına olanak sağlar.


 

 

7. PENGUMİNİ BÜYÜKLÜK KAVRAMI SETİ

 

Çeşilli somut nesne ve resimli kartlardan oluşan, 30 Parçalık bir özei eğitim setidir. Setin içinde Kullanım kılavuzu ve Değerlendirme Formu ile gerçek nesneler ve resimli kartlar bulunmaktadır. Doğrudan Öğretim Modeline göre kavram öğretimi yapılmasına uygundur.
Bireylerin, büyük-küçük olanları ayırt etmesi, gruplaması kazanımlarına yönelik,her düzeye uygun bir materyaldir. En büyükten en küçüğe sıralama kartları ile büyük-küçük kavramını uygulama analiz düzeyinde kazandırılmaktadır.
Büyüklük Kavram Seti, içindeki materyal zenginliği sayesinde zihinsel engelli bireylerle, çok fazla sayıda pekiştirme çalışmaları yapılmasına olanak sağlar.


 

 

8.PENGUMİNİ UZUNLUK KAVRAMI SETİ

 

Çeşitli gerçek nesne ve resimli kartlardan oluşan, 48 Parçalık bir özel eğitim setidir. Setin içinde..Kullanım Kılavuzu ve Değerlendirme Formu bulunmaktadır. Doğrudan Öğretim (açık anlatım) yöntemine göre kavram öğretimi yapılmasına uygundur. Bireylerin, Uzun-kısa olanları ayırt etmesi, gruplaması kazanımlarına yönelik,her düzeye uygun bir materyaldir.

En uzundan en kısaya sıralama karttan ile uzun-kısa kavramını uygulama analiz düzeyinde kazandırmaktadır. Uzunluk Kavram Seti, içindeki materyal zenginliği sayesinde zihinsel engelli bireylerle, çok fazla sayıda pekiştirme çalışmaları yapılmasına olanak sağlar.