OYNUYORUM EĞLENİYORUM DOĞRU SÖYLÜYORUM KONUŞMA SESİ BOZUKLUKLARINA YÖNELİK TERAPİ SETİ 450 ADET KART (RHB1159)

0,00
İndirim Oranı : %11 İndirim
Fiyat : ₺225,00
İndirimli : ₺200,00
{{'UrunDetay_TahminiTeslimSuresi' | translate}} : {{UrunDetayModel.product.tahminiTeslimSuresi}} {{'Global_Gun' | translate}}
* ₺33,33 'den başlayan taksitlerle
Telefonla Sipariş

ADET

Artır Azalt
Tavsiye Et

 

 OYNUYORUM EĞLENİYORUM DOĞRU SÖYLÜYORUM KONUŞMA SESİ BOZUKLUKLARINA YÖNELİK TERAPİ SETİ 450 ADET KART

 

 

 

 

Kategori             :           DİL VE KONUŞMA BOZUKLUKLARI,SAĞLIK

 

Yazar                 :           Uzm. Mehbube Tuncer, Doç. Dr. Esra Özcebe

 

Yayın Yılı           :               2016

 

Baskı No           :               2

 

Boyut                :               21 x 29,7

 

Sayfa Sayıs ı    :               376

 

Kâğıt Türü        :               Kuşe, Renkli Oyun Kartları

 

Barkod              :              9786055437671

 

Sayfa sayısı     :               369 spiralli  

 

 

 

 

 

Konuşma Sesi Bozuklukları (KSB) çocukların konuşmasının gelişiminde gecikme ve/veya konuşmada güçlük olarak tanımlanabilir. KSB: artikülasyon bozukluğu, fonolojik bozukluk gibi çeşitli alt kategorileri şemsiyesi altında toplayan bir durum olup: işitme kaybı, yarık damak gibi organik nedenler sonucu ortaya çıkabilmektedir. Bu durumlarda yapısal ve nörolojik problemler konuşma sesi bozukluklarının nedenini oluşturmaktadır. Ayrıca birçok çocukta belirgin bir organik, nörolojik veya fiziksel bir bozukluk olmaksızın nedeni bilinmeyen artikülasyon bozuklukları ve fonolojik bozukluklar görülebilmektedir.

 

KSB olan çocuklarda erken tanılama ve erken müdahale çok önemlidir. Dil ve konuşma bozuklukları alanında çalışan uzmanlar: değerlendirme, probleme yönelik terapi planlamasında ve uygulamasında rol alırlar. KSB terapisinde bilimsel olarak kanıtlanmış, birçok yaklaşım vardır. KSB olan çocukların terapisi her çocuğun problemine ve ihtiyacına göre özel olarak hazırlanmalıdır. Dil ve konuşma terapisi uygulamalarında çeşitli terapi materyallerine ihtiyaç duyulmaktadır. Kitabımız: dil-konuşma terapistleri, odyoloji ve konuşma bozuklukları uzmanları ve eğitim odyologları için, terapi programına destek amaçlı eğitsel materyal olarak hazırlanmıştır. Bu kaynağın aynı zamanda özel eğitim uzmanlarına ve ailelere de faydalı olacağına inanıyoruz.

 

Kitabımızda sunduğumuz aktiviteler, konuşma sesi bozukluluğu olan çocukların terapisinde kullanılacak çalışmaların bir kısmını içermektedir. Hedef ses ile ilgili yapılan çalışmalar: hece başı sözcük başı, hece başı sözcük içi, hece sonu sözcük içi, hece sonu sözcük sonu esas alınarak düzenlenmiştir. Kitaptaki eğitsel materyallerde her hedef ses, önce kelime sonra cümle ve en son hikayelerde verilmiştir. Çalışmalar: okul öncesi çocuklar için oyun şeklinde, okul çağı çocuklar için ise hem oyun, hem de yazılı materyal formunda hazırlanmıştır.

 

Kitabımızı hazırlarken dil-konuşma terapisinin: sadece çocuk - uzman ve aynadan oluşan bir süreç olmadığı inancından yola çıktık. Çocuklar her zaman ve her koşul altında en iyi, en etkili eğlenerek öğrenirler prensibiyle hazırladığımız bu kaynak ile çocuklarımızın, dil/konuşma terapisi seanslarını büyüdükleri zaman tatlı bir anı olarak hatırlamalarını hedefledik.