ÖZEL EĞİTİM SETİ MESUT ÖNDER (RHB1106)

İndirim Oranı : %8 İndirim
Fiyat : ₺120,00
İndirimli : ₺110,00
₺18,33 'den başlayan taksitlerle

 

 Özel Eğitim Seti Mesut Önder

 

 

 

 

 

4 Ciltten Oluşur

 

1.Cilt - SOSYAL HAYAT

Sosyal Hayat kitabımız, Hayat Bilgisi Dersinin Özel Eğitime tabi öğrenciler için sadeleştirilmiş ve onların anlayabileceği yöntem ve teknikler kullanılarak analizi yapılmıştır.
Bu yapılan değişiklikler ve uygulamalar öğrencilerimize cesaret veren bir atmosfer yaratmış ve öğrencilerin öğrenmesini kolaylaştırmıştır.
Konular basit ve kolay anlaşılacak cümlelerle anlatılıp, resimlenmiştir.
her konu için boşluk doldurma, sorular için altına cevap boşluğu bırakılmış, iki şıklı çoktan seçmeli sorularla pekiştirme etkinliği hazırlanmıştır.
 
KİTAP 119 SAYFADAN OLUŞMAKTADIR.
 
2.Cilt - OKUYORUM YAZIYORUM
 
ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLER İÇİN HAZIRLANMIŞ OLAN BU KİTAP, ÖZEL EĞİTİM YÖNTEM VE TEKNİKLERİNE GÖRE PARÇADAN BÜTÜNE ŞEKLİYLE HAZIRLANMIŞTIR.
Kullanılan resimler basit ve çocukların özellikleri göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır.
Parçadan bütüne hazırlanan kitabımızın yazı çalışması ; örnek yazım,kılavuz yazım ve öğrencilerin serbest yazımı için hazırlanmıştır.
Kitabımızın okuma kısmı ise;harflerden hecelere, hecelerden kelimelere,kelimeden cümlelere ve nihayetinde okuma metinleri şeklinde sıralanmıştır.
 
KİTAP 315 SAYFADAN OLUŞMAKTADIR.
 
3.Cilt - OKUDUĞUMU ANLIYORUM
 
Bu kitabımız, öğrencilerin anlayabileceği kısa ve öz şekilde 97 tane hikaye içermektedir.
Hikayelere uygun resimlemeler yapılmıştır.
Hikayelerin sonunda çoktan seçmeli iki şıklı sorular, soruların cevabı için uygun boşluklar, ve boşluk doldurmalı cümleler içeren etkinlikler yer almaktadır.
 
KİTAP 100 SAYFADAN OLUŞMAKTADIR.
 
4.Cilt - MATEMATİK ÖĞRENİYORUM
 
Bu kitap tamamıyla özel eğitim yöntem ve teknikleri kullanılarak ve öğrencilerin özellikleri göz önüne alınarak hazırlanmıştır.
 Matematiğin temelinde kavramlar vardır. Bu kavramlar tam olarak anlaşılamazsa,diğer konulara geçiş zorlaşacak ve tam olarak anlaşılamayacaktır.Onun için kavramlar üzerinde özel eğitim çocuklarının kavrayacağı şekilde resimlenmiş ve anlatımı yapılmıştır.
Sayılar resimlerle ve görsel etkinliklerle zenginleştirilerek sayı öğretimine yer verilmiştir.1’den 20’ye kadar olan sayılar alınmıştır.
 Boşluk doldurma, yazma, boyama gibi etkinliklere yer verilmiştir.
 Basit ritmik saymalara yer verilmiştir.
 
KİTAP 197 SAYFADAN OLUŞMAKTADIR.