Q BEBEK HİKAYE VE SIRALAMA KARTLARIM (RHB1670)

Marka : Q BEBEK
₺5,83 'den başlayan taksitlerle

Q BEBEK HİKAYE VE SIRALAMA KARTLARIM

 

 

 

 

Erken çocukluk dönemi ( 0-6 yaş ) boyunca Zeka Gelişimi temelde çocuğun farklı öğrenme deneyimleri ile karşılaşmasına bağlıdır. Bebek ve çocuklarla gerçekleştirilecek en iyi öğrenme deneyimi onlarla birebir etkileşim içinde oynanacak oyunlarla sağlanabilir.


Özel olarak hazırlanan, ailelerimiz tarafından rahatça kullanılabilecek özelliklerde ve zengin içeriklere sahip tüm Q Bebek ürünlerimizde bebek ve çocuklarımızın, IQ & EQ üst gelişimleri ile birlikte Bilişsel Gelişim, Dil Gelişimi, Sosyal-Duygusal Gelişim ve Motor Gelişim alanlarının desteklenmesi ve geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

 

 

 

 

Q BEBEK HİKAYE & SIRALAMA KARTLARIM KULLANIM 

 

 

 

Q Bebek Hikaye & Sıralama Kartlarım, 24 ay ve üstü bebeklerimiz için hazırlanmıştır.


Setimiz 25 kalın mukavva karttan oluşmuştur.


Kartlarımız 2’li olay sıralama( 10 kart) ve 3’lü oluşum sıralama( 15 kart) olarak 2 gruptan oluşmuştur.


Kartlardaki olay ve oluşumlar şimdi, önce ve sonra zaman kavramlarına göre kurgulanmıştır.


Kartları sıralama kartı ve hikaye kartları olarak kullanabilirsiniz.


1.Grup olay sıralama 5 konu ve 10 karttan oluşmuştur. Her olay 2 farklı karttan meydana gelmiştir.


Öncelikle 1. Kart bebeğinize gösterilir ve ilgili olay hakkında konuşması sağlanır. Olayı doğru olarak anlattıktan sonra karışık kartların içinden bu olayın devamında sonra ne olması gerektiği ile ilgili kartı bulması sağlanır.


Örnek olarak;


Dişi ağrıyan ve yüzü sarılı olan çocuğun bulunduğu kartı gösterin ve bebeğinizden kartta gördüğü durumu anlatmasını isteyin. Doğru olayı anlatana kadar konuşmaya devam edin ve gerekirse siz de konu hakkında konuşun. Daha sonra bu olaya ait ikinci kartı ve birkaç farklı kartı da açık olarak bebeğinizin önüne koyun ve dişi ağrıyan çocuğun ne yapması gerektiği ile ilgili sorular sorarak dişçiye gitmiş olan çocuğa ait kartı bularak ilk resmin yanına koymasını ve dişçiye giden çocukla ilgili konuşmasını sağlayın.


Bu gruba ait diğer kartlar ile de aynı çalışmayı yapabilirsiniz.


2.Grup oluşum sıralama 5 konu ve 15 karttan oluşmuştur. Her oluşum 3 farklı karttan meydana gelmiştir.


Öncelikle 3. Kart bebeğinize gösterilir ve karttaki oluşum hakkında konuşması sağlanır. Olayı doğru olarak anlattıktan sonra karışık kartların içinden bu olayın nasıl başladığı ve sonrasında  ne olması gerektiği ile ilgili 2. Kartı ve 3. kartı bulması sağlanır.


Örnek olarak;


Bebeğinize süt olan kartı gösterin ve süt nasıl oluşur sorusunu sorun ve bu konu hakkında konuşmaya başlayın. Ve önüne ot yiyen inek ve süt sağılan ineğin bulunduğu kartları ve farklı birkaç kartı daha koyun.


Sütün oluşumu ile ilgili bebeğinizden kartlarda bulunan durumlara göre oluşumu anlatmasını sağlayarak( ineklerin ot yediğinden ve bu otların vücutlarında süte dönüşmesinden, bu sütlerin ineklerin memelerinden sağılarak paketlendiğinden ve bizlerin de bu sütleri marketlerden alarak evde içtiğimizden)  ve gerekirse siz de konuyu destekleyerek sütün oluşmasında ilk kart olan ot yiyen ineğe, 2. kart olan süt sağılan ineğe ait ve 3. Kart bardakta süt olan kartları doğru sıralama ile yan yana koymasını sağlayın.


Bu gruba ait diğer kartlar ile de aynı çalışmayı yapabilirsiniz.


Çalışmalara 2’li olay grubuna ait kartlarla başlanması tavsiye olunur.


27 aydan sonra da 3’ lü oluşum sıralama  grubuna ait kartlar ile de çalışabilirsiniz.


Karakterlerdeki sevimlilik ve renklerdeki canlılık bebeğinizin dikkatini kolayca çekebilmenizi sağlayacaktır.


Ayrıca uygulayabileceğiniz birçok etkinlikle çalışmalara devam edebilir ve bebeğinizin dil gelişimi ile bilişsel gelişimine destek olabilirsiniz.


Kartların bebek ve çocuklarımız tarafından ağıza alınamamasına ve kendisine zarar verecek şekillerde kullanılmamasına lütfen dikkat ediniz.


 

Q Bebek Hikaye & Sıralama Kartlarım ailelerimiz , okul öncesi eğitim ve özel eğitim kurumları tarafından rahatlıkla kullanılabilecek şekilde hazırlanmıştır.