VANİLYA OKUMA YAZMA SETİ 15 CİLT (RHB1102)

0,00
İndirim Oranı : %65 İndirim
Fiyat : ₺570,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺200,00(KDV Dahil)
{{'UrunDetay_TahminiTeslimSuresi' | translate}} : {{UrunDetayModel.product.tahminiTeslimSuresi}} {{'Global_Gun' | translate}}
* ₺33,33 'den başlayan taksitlerle
Telefonla Sipariş

ADET

Artır Azalt
Tavsiye Et

VANİLYA OKUMA YAZMA 15 CİLT

 

 

Vanilya Okuduğunu Anlama 3 Cilt

Vanilya Okuyalım Yazalm 5 Cilt

Vanilya Yazıyorum 3 Cilt  

Vanilya Temel Becerilerim 4 Cilt

Toplam15 Cilttir.

 

OKUDUĞUNU ANLAMA 3 CİLT

 

Okuma yazmayı çözümleyen bireylerle çalışılacak bir settir. Beceriler basitten karmaşığa doğru ilerlemektedir. Üç kitaptan oluşan "Okuduğunu Anlama" setinde zengin görsel uyaranlara ve çeşitli faaliyetlere yer verilmiştir.

Özel eğitim gereksinimli bireylerin yaratıcılığını desteklerken duygu ve düşüncelerini de kurallı bir şekilde yazılı olarak ifade etme becerisi kazandırmayı hedeflemektedir.

 

1.Kitap;

Okuma yazmayı yeni çözümleyen bireylere yöneliktir.En basit düzeyde kendini yazılı-sözlü ifade etme becerilerini içerir.

2.Kitap;

Okuma yazmayı akıcı yapan bireylerle kendini yazılı ifade etme becerisini içerir;Ayrıca kendi duygu ve düşüncelerini yazılı-sözlü ifade etme,hayal gücünü geliştirebilme becerilerini geliştirmektedir.

3. Kitap;

Basit seviyede dilbilgisi kurallarını içerir. Zıt anlamlı kelimeler, eş anlamlı kelimeler, cümlenin öğeleri ile noktalama işaretlerinin öğretimini hedeflemektedir. 

 

 OKUYALIM YAZALIM DÜZYAZI 5 CİLT

Okuma-yazma öğretiminde,Bütünden parçaya metoduna uygun : Fiş/Kelime /Hece/Ses aşamalarını ve uygulamalı resimli alıştırmalar içeren bir okuma yazma setidir. Beş kitaptan oluşmaktadır. Orta ve ağır düzeydeki zihinsel engelli bireylere bu kitap okuma yazmayı kolaylıkla öğretmeye yardımcı olur.

 Kitaplarda, çok çeşitli görsel uyaranlara, resim-yazı eşlemelerine, etkinliklere, bulmaca ve okuma parçalarına yer verilmiştir. Böylece, bireyin okuma-yazmaya karşı olumlu tavır geliştirmesi ve öğretimde akıcılık amaçlanmıştır.

OKUYALIM YAZALIM Setinde, Değerlendirme Formları da bulunmaktadır. 

 

-Cilt 1:Fiş düzeyi 

 

-Cilt 2:Kelime düzeyi 

 

-Cilt 3:Hece düzeyi 

 

-Cilt 4:Ses düzeyi 

 

-Cilt 5:Ses düzeyi

 

YAZIYORUM 3 CİLT

 

Yazıyorum Setinde zihinsel engelli, otizmli olan ile hiperaktivite bozukluğu, öğrenme güçlüğü dikkat dağınıklığı bulunan bireyler ile kaynaştırma öğrencilerinin öğrenme özellikleri temel alınmıştır.

Yazıyorum seti zihinsel yetersizliğe sahip bireyin psikomotor becerilerinin gelişiminde izlenmesi gereken sıraya göre oluşturulmuştur.  

 

1. Kitap;

Özel gereksinimli bireylerin kalem tutma, nokta takibi ile temel becerilerini kazandırma, resim çizme ve tamamlama becerileri,

 

2. Kitap;

Dik yazı yazma ve okuma yazmaya hazırlık çalışması olan örüntü oluşturma ve kelime eşlemeleri,

 

3. Kitap;

 Eğik el yazısı öğretimine yardımcı olmaktadır.Eğlenerek öğrenme için çok sayıda alıştırmalara ve görsel uyarılara yer verilmiştir.  

Eğlenerek öğrenme için çok sayıda alıştırmalara ve görsel uyaranlara yer verilmiştir. 

 

 

TEMEL BECERİLERİM 4 CİLT

 

Temel Eşleme - Kesme / Boyama.- Temel Çizgi Çalışmaları Kavram Eşleme - Konum Algısı - Örünlü Oluşturma Olay Anlatma kazanimlarina yönelik, dört kitaptan oluşan, özel eğitim gereksinimi olan bireylere uygun, bilimsel nitelikte ve özgün resimlemen bir eğitim materyalidir.

Kitaplarımızın tümü, dağılıp kopmaması için iplik dikişle özel olarak imal edilmiştir.

 

-Cilt 1: Eşleme becerileri-kesme boyama temel çizgi çalışmaları

 

-Cilt 2:Temel çizgi çalışmaları,kavram eşleme becerileri,Kesme Boyama çalışmaları  

 

-Cilt 3:Kavramlar,geometrik şekiller,örüntü oluşturma,olay anlatma becerileri

 

-Cilt 4:Kavramlar,konum algısı,örüntü oluşturma,olay anlatma becerileri

 

{{ 'UrunDetay_Etiketler' | translate }}
VANİLYA OKUMA YAZMA 15 CİLT, VANİLYA OKUMA YAZMA, 15 CİLT, VANİLYA OKUMA,